Özel PVC Granül

PVC Granül kullanımı çok farklı uygulama alanları bulurken, özellikle Avrupa ve Amerika’da bazı standartlarla bazı özel uygulamalar için kontrol sağlanmaktadır. Sadece “ftalat” ve “ağır metal içeriği” yeterli görülmeyip özellikle ev, ofis gibi kapalı alanlarda kullanılan PVC hammaddeleri için UÇUCU ORGANİK BİLEŞEMLER EMİSYONU standartlarına uygunluk aranmaktadır. Bu standartlar DIBt (Ekim 2010) ve AgBB (Ağustos 2012)’dir ve genellikle Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkeler tarafından tercih edilmektedir.

Süt ile temas halinde olan hortum uygulamalarında da özellikle gıdaya uygun hammaddeler kullanılarak müşterilerimizin hizmetine EKP-10 ve EKP-15 ticari isimlerde sunulmuştur.

Motorlu araçların iç yapılarında kullanılan malzemelerin yanma davranışı (tutuşabilme, yatay/dikey yanma hızı ve erime davranışı) ECE-R118 regülasyonuna uygun olmak zorundadır. Avrupa’da ve Ülkemizde 22 kişiden fazla yolcu taşıyan araçların içyapılarında kullanılan malzemelerin ECE-R118 (95/28/AT) regülasyonuna göre test edilmesi kanuni bir zorunluluktur. ECE-R118 regülasyonu araçların iç kısımlarında kullanılan malzemeleri; Ek-6 Yatay yanma hızı, Ek-7 Erime davranışı ve Ek-8 Dikey yanma hızı olmak üzere 3 ayrı şekilde testten geçen ürünümüz bulunmaktadır.

EKP-1040 Yellow ve EKP-4070 Grey olmak üzere standard ürünlerimiz ECE-R118 (95/28/AT) regülasyonuna uygun olarak endüstriyel amacli kullanılmaktadır. Talep edilmesi durumunda test sonuclari da paylasilmaktadir.

Ekmen Plastik olarak müşterilerimizden gelen bu talepleri de karşılamakta ve uygulamaya göre özel formüller hazırlayarak müşterilerimizin bu zorunlu testlerden geçmelerini sağlamaktayız.

Müşteri Danışma Hattı

Bizi hemen şimdi arayarak firmamıza ait Özel PVC Granül üretimimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.