Firmamız, kaliteyi sağlamak amacıyla oluşturduğu ve 40 yıldır sürdürdüğü bir anlayışı benimsemiştir – Kalite hammadde tedariğinden başlar, üretimle devam eder ve müşteri memnuniyetiyle son bulur. Bu anlayış doğrultusunda özellikle ham madde tedariğine oldukça önem vermekteyiz. Bu süreç, kaliteli ürünler sunabilmemiz’de anahtar rol oynamaktadır. Gerek yurt içi tedarikçilerimiz, gerekse yurt dışı tedarikçileri ve onların Türkiye’deki temsilcileri bu konudaki hassasiyetimize ve titizliğimize ne kadar önem verdiğimizi çok iyi bilirler.

İlk etapta ihtiyaç duyulan ham madde belirlenir, tedarikçilerimizle görüşülür ve sonrasında bize gönderdikleri TDS ve MSDS belgeleri kontrol edilir. Üretim sırasında kullanım kolaylığı, uygunluğu kontrol edilip deneme numuneleriyle müşterilerimize sunularak 6 aylık performansları değerlendirilir ve üretim sürecine kazandırılır. Ham madde tedariğinden sonra asli kontrol üretim aşamasında yapılmaktadır. Yeni ürünlerimizin üretim performansı ilk etapta pilot ölçekli Krauss Maffei KMD 35-26/L makinemizde kontrol edilir. Daha sonra üretilen granüllerimizin performans testleri fiziksel laboratuvarımızda kontrol edilip [yoğunluk (g/cm3), sertlik (Shore-A), uzama (%) ve kopma dayanımı (MPa), su emme (%w/w) gibi] değerlendirmeye alınır ve kullanımına karar verilir. Daha sonra üretim hattına alınarak ürünlerimiz zamanında ve düzgün ambalajında müşterilerimize teslim edilir

Ekmen Plastik olarak müşteri memnuniyetinin artırılmasına yönelik Kalite Yönetim Sisteminin kurulması ve geliştirilmesi noktasında – periyodik olarak – uygulanması gereken şartları tanımlayan ve belgelendirmeye esas teşkil eden ISO 9001 standardı güncellenmektedir. Ayrıca Rusça konuşulan ülkelerin çoğunda geçerli olan ve malzeme sevkiyatı talep edilen ürün kalite belgesi GOST-R (Rusya Normu)’de tarafımızdan alınmış ve güncellemesi yapılmaktadır.

ISO SERTİFİKALARIMIZ

ISO 45001 Sertifika
ISO 9001 Sertifika
ISO 14001 Sertifika

Reach

RoHS

GOST-R