Medikal PVC Granül üretimini 1983 yıllından beri Ekmen Plastik tarafından kaliteden asla taviz vermeden siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunmaktayız. PVC Granül endüstriyel kullanımının yanında uzun yıllardır medikal sektöründe de kullanılan bir hammaddedir. Oksijen maskesi, konnektörler gibi insan vücudu ile temas halinde olan, Nebül setleri, kateterler gibi kan, serum ve sıvı ilaçlar ile temas halinde olan çeşitli medikal ürünler mevcuttur. Ancak farklı standartlara ve kullanım şartlarına sahiptir. Dolayısıyla hammadde seçiminde oldukça hassas olunmalı ve son ürünün kullanım şartları göz önünde bulundurularak oranlara karar verilmelidir. Bu ürünlerin kullanımı ISO 10993 standardı ile sağlanmaktadır.

Genel olarak ürünlerimizin özellikleri;

– USP Class VI, Reach regulation, RoHS direcktiflerine uygun
– Radyofrekans ile kaynaklanabilir.
– Ftalat, Kalay, BPA ve Latex içermeyen
– ETO ve Buhar Sterilizasyonuna uygun

Özellikle bazı uygulamalarda kendisini ispatlamış standart ürünlerimiz bulunmaktadır.

EKP-MG55E – Siyah Şırınga Contası
EKP-MG65E – Konnektör
EKP-MG75E – Oksijen maskesi
EKP-MG80E – Serum / Kan ve Hava Hotumu
EKP-MG90E – Kateterler
EKP-MG62E – Ambu Setleri

Medikal PVC Granül kullanım Alanları

medikal-pvc-granül

Medikal PVC Granül daha çok sağlık alanında kullanılan tek kullanımlık ürünlerde  tercih edilmektedir. Medikal PVC Granülün genel kullanım alanları aşağıdaki gibidir.

Medikal PVC Granül Özellikleri

medikal pvc granül

Medikal alanında kullanılmak amacıyla üretilen ürünlerin insan vücuduyla birebir temasının olması üretilen ürünlerinde o denli dikkatli ve kaliteli olmasını beraberinde getirmektedir. Ekmen Plastik bütün bu koşulları dikkate alarak gerekli kalite yönetmenliğine uygun Medikal PVC Granülleri yılların vermiş olduğu deneyimle sizin için üretmektedir.

Müşteri Danışma Hattı

Bizi hemen şimdi arayarak Medikal PVC Granül üretimimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.