Гранулы для кабелей

Kabloluk PVC Granül

PVC Granül  Polimerleştirilmiş vinil klalörün opek, saydam, sert veya yumuşak çeşitleriyle oluşturulan yapısıyla kablo sektörünün vazgeçilmez bir malzemesi haline gelmiştir. PVC Granül işlenmiş bir takım kimyasallar ile kablo sektöründe kullanılan bir malzemedir.

PVC Granül ,keşfinden önce güçlükle, maliyetli ve uzun zaman alınarak yapılan lastik kablo giysileri yapılır üstelik bunlara rağmen Kabloluk PVC Granül kadar dayanıklı, sağlam ve kullanışlı değildi. PVC Granül’ün günümüz teknolojisi ile hem üretiminin kolaylığı hem maliyetinin uygunlu hem de geri dönüşümlü yapısıyla çok daha dayanıklı ve çok daha sağlam yapısıyla Kablo sektöründe yerini sağlamlaştırmıştır. Gündelik hayatımızın pek çok yerinde görmüş olduğumuz PVC Granül kablolar plastize edilmiş PVC Granülden imal edilmektedir.

PVC Granül kablo sektöründe dört farklı alanda kullanılır. İzolasyonluk, dolgululuk, kılıflık ve TTR olarak pvc granül şeklinde imal edilir. Farklı renkler seçenekleri ve renk skalasında üretimleri yapılmaktadır. Tesisat kabloları, alçak gerilim kabloları, orta gerilim kabloları, gemi kabloları, halojensiz tesisat kabloları, yangın alarm kabloları, maden ocakları kabloları, seslendirme kabloları, sinyal kabloları, caxial kabloları PVC granül alanlarında kullanılan başlıca kablo çeşitleridir. Bunların yanı sıra özel olarak -40 / 60 oC dereceye kadar dayanabilen kablolar için PVC Granül üretilmektedir. Bunlarla beraber yanmaya dayanıklı +70 / 90 / 105 / 125 oC dereceye kadar dayanıklı Granül kabloları ürütilebilmektedir. Ziyaretçilerin istediği özel kriter ve isteklerine göre tatlı su ve tuzlu sudan etkilenmeyen kablolardan, kemirgen hayvanlara karşı dayanıklı kablolara kadar veya kimyasal yağlara dayanıklı pvc Granül kablolar üretilebilmektedir.

Alçak ve Yüksek Gerilim PVC Granül Kabloları

Alçak ve Yüksek Gerilim Kabloları Bina elekrik tesisatları ve yerel kablo şebekelerinde olan bakır iletkenli kabloları özel istek ve taleplere göre istenilen standartlarda üretilebilen kablolardır. Enerji kabloları çok çeşitli yapılarda üretilebilmektedir. PVC Granül yardımıyla dolgu ve kılıf malzemesi olarak kullanılan alçak ve yüksek gerilim kabloları yanmaya ve mevsimsel deformelere karşı dirençlidir. Alçak ve Yüksek Gerilim Kabloların Özellikleri:

 • Alçak ve Yüksek Gerilim Kabloları -40 oC dereceye kadar dayanabilir,

 • En yüksek +70 / 90 / 105 / 125 oC derece sıcaklığa dayanabilir,

 • PVC bazında termoplastik kılıf veya yalıtkanlı

 • PVC Granür, çapraz bağlı polietilen (XLPE) sargılı

 • Çelik zırhlı dayanıklı kablolardır.

Tesisat PVC Granül Kabloları

Mekanik sıkıntıların olmadığı nemli, rutubetli ortamlarda ve her türlü ev, iş yerlerinde sıva altı veya üstünde kullanılabilen darbelere dayanıklı kablolardır. Som iletken, ince çok telli iletken, örgülü rijit iletken olarak kullanılabilir. Tesisat PVC Granül Kabloların Özellikleri:

 • En yüksek çalışma sıcaklığı 70 °C derecedir.

 • En yüksek kısa devre sıcaklığı 160 °C drecedir (en fazla 5 sn).

 • 300/500 V anma gerilimi

 • PVC Granül izoleli, çelik örgülü dayanıklı kablolardır.

Coxiel Kablolar

İlk kez 1929 yılında keşfi yapılmış at & t tarafından sektöre kazandırılmıştır. Sinyalin mesafeye göre zyıflama oranı kabaca = 10 lof p1/p2 formülü ile hesaplanır. Network için kullanılan kablolar 50 Ohm iken Tv antenleri için kullanılan kablolar ise 75 ohm’dur. Birkaç yüz metrelik alandan uzaklıklara yüzlerce Mb’lik bantwidhler taşıyabilirler. Network gibi yüksek frekanslı servisler için uygun yapıdadır. Aynı 100 m. Gibi kısa mesafeler için utp ve stp tipi kablolar difreansiyel modülasyon uygulaması yapıldığı için Coxiel kablolara göre network kablolar için daha uygundur.

Serinin en ince ürünü HD063 Mini Coaxial 4.30 çapı bulunur. Tesisat içerisinde ufak bir yer kapladığı için çok fazla rağbet görmektedir. Ayrıca HD083 RG59 da tüm uygulamalarda (5-3000 MHz arasında) göstermiş olduğu Class A başarısı ile ön plana çıkıyor.

Coxiel Kabloların en önemli özellikleri PVC Granül izolasyonu sayesinde dış etmenlerde oluşan manyetik alanlardan etkilenmezler. Anten gibi hassas sinyal üretiminin önemli olduğu kablo türlerinde oluşacak büyük sorunları engeller. Coxiel Kabloların Özellikleri:

 • İç iletken olarak bakır veya demir iletkenler kullanılır

 • PVC Granül örgü yapılıdır

 • 5-3000 MHz arasındaki tüm servislerde Class A+ sınıfı performans sergiler

 • Dış etmenlerde oluşan manyetikten etkilenmez

 • Class C ile Class A++ sekmentleri şeklinde sınıflandırılır.

Ses Kabloları

Sektörün önemli hacmini karşılayan ses kabloları mikrofon, DMX analog – dijilat video mültipair, sahne, ışık, RGB, bileşik, Triax – Triflex kablolar gibi kullanım alanlarının gündelik hayatımızda önemli bir yeri olan ses kabloları Kabloluk PVC Granül maddesinin korunaklı yapısından faydalanıyor. Radyo ve Televizyon yayın istasyınları, Stadyum, Oteller, konser salonları, ışıklandırma ve ses sistemleri, stüdyo gibi alanlarda kullanım alanları mevcuttur.

Kablolar kaliteli yüksek ses sistemleri üzerinde önemli rol oynarlar. Yüksek değerli aracınıza, en düşük ücretli yakıt koyamayacağınız gibi tüm bu sistemler üzerinde kaliteli ses sistemine erişebilmek için PVC Granül izoleli kablolar tercih etmeniz gerekir. Yüksek kaliteli ses sistemleri ve kablolar için yalıtım önemli bir gusustur. Kaliteli kablolarla işiniz şansa kalmaz. Ses kablolarında sesi etkileyen faktörler

 • İletken olarak kullanılan metaller

 • İletkeni izole eden yalıtkan

Kabloluk PVC Granül konusunu özetleyecek olursak Polietilenden sonra ucuz, kullanışlı kolay, işlenebilen yapısıyla günümüzde en yaygın kulanılan plastik türlerinden biridir. Mukavemetinin yüksek oluşu, kimyasal ve manyetik etkilere direnci, neme ve aşınmaya karşı gösterdiği yüksek dayanılırlığın yanı sıra ateşe ve yanmaya dirençlidir. Fakat yandıktan sonra zehirli gazın açığa çıktığını unutmamak gerekir.

Kabloluk PVC Granül
Kabloluk PVC Granül