PVC Compound

 

PVC Compound

 

Gelişen son teknolojik yenilikler ile neredeyse yüz yıl evvel sektöre giriş yapmış olan PVC Granül maddesi bugün hemen hemen hayatımızın her alanına nüfus etmiş bulunuyor. Hayatımızın çoktan bir vazgeçilmezi haline gelmiş olan PVC Granül Enjeksiyonluk PVC Granül yöntemi ile kullanım aşamasındaki geniş bir çalışma prensibine sahiptir. Enjeksiyonluk PVC Granül sektörde bugün gelişmeye devam eden tekniklere sahip bir uygulama bütününün genel adıdır.

Kişi veya firmaların talepleri göz önünde bulundurularak optimum kalite ve üstük teknikler uygulanarak elde edilen Enjeksiyonluk PVC Granül birden fazla tekniğin bütününü oluşturuyor ve dünya çapında hızla büyüyen bir arz talep ilişkisini temsil ediyor. Aynı zamanda doğada geri dönüştürülebilir özelliği ile artan sorumluluk projelerinin başında geliyor.

Enjeksiyon döküm granülleri, bu sektörde dünyanın dört bir yanında hizmet veren şirketler tarafından karşılanmaktadır. Evsel atıklardan geri kazanılan tekrar işenmiş plastiğin %88’ini kullanmak için özel olarak tasarlanmıştır. Kullanılan malzemelrin daha sonra kendi kendisini yeniden tesislerde işlenebilmesi ve bu sayaçların enjeksiyon yöntemi ile kalıplandırılması için uygun bir termoplastik polimer olarak çalıştırılacak şekilde tekrar modifiye edilir. Herhangi bir üretim atığı hemen granile edilebilir ve tekrar kullanılabilir.

Genellikle enjeksiyonlu kalıplama teknikleri için termoplastik yöntemi kullanılıyor. İyi bir denge ve mukavelat, mekanik, termal kontrol ve elektriksel yalıtım özelliklerini bünyelerinde barındırırlar. Yaygın olanlar Asetal (Delrin), Polipropilen (PP) orta sert, termoplastikpoliolefinler (TOPO) orta, Polietilen (PE) orta yumuşak, Termoplastikelastomerler(TPE yumuşak olarak sıralanabilir.

Polipropilen (PP) tipik olarak enjeksiyon kalıplama uygulamarı için kullanılan yaygın bir termoplastik reçinedir. Orta sert seçeneği ile en sık tercih edilen Enjeksiyon PVC Granüllerden biri olduğu söylenebilir. Özgül ağırlık: 0.900 Eriyik Kütle Akış Hızı: 35 g / 10 dk’ dır.